Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-10 11:36:46
bułgaria, spółki, gospodarka

Jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest rodzajem spółki z o.o. EOOD zakłada jedna osoba, która odpowiada za zobowiązania spółki swoją wpłatą kapitału.

 

 

 

EOOD jest spółką kapitałową, której kapitał jest podzielony na udziały, przy czym zobowiązania wobec kredytodawców nie mogą być pokrywane mieniem osobistym jednoosobowego właściciela kapitału. Kapitał EOOD nie może być niższy niż dwa lewa.

Zamiast umowy wspólników sporządzany jest akt utworzenia spółki. Akt powinien zawierać dane zgodnie z art. 115 Kodeksu handlowego.

EOOD kierowana jest przez właściciela osobiście lub przez pełnomocnika. Jeżeli właścicielem jest osoba prawna, spółką zarządza jej dyrektor lub kierownik bądź upoważniona przez niego osoba. Jednoosobowy właściciel podejmuje decyzje należące do kompetencji walnego zgromadzenia, o czym sporządza protokół w formie obowiązującej walne zgromadzenie.