Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpadek w wydobyciu węgla, szybszy rozwój koniunktury w budownictwie w 2015roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2015-10-29 16:56:10
górnictwo i przemysł wydobywczy

Wydobycie węgla w bułgarskim górnictwie zmniejszy się w bieżącym roku o około 5-10% - stwierdził Lachezar Tsotsorkow, prezes zarządu Bułgarskiej Izby Górnictwa i Geologii.

Wydobycie węgla w bułgarskim górnictwie zmniejszy się w bieżącym roku o około 5-10% - stwierdził Lachezar Tsotsorkow, prezes zarządu Bułgarskiej Izby Górnictwa i Geologii. W wywiadzie dla bułgarskiego radia (BNR) powiedział on, że niekorzystne tendencje w tym sektorze, które miały początek w 2014 roku utrzymują się także obecnie. Wśród negatywnych zjawisk mających wpływ na produkcję bułgarskiego górnictwa, wymienił niskie ceny podstawowych surowców i towarów będących w obrocie na światowych giełdach towarowych, niskie wskaźniki wzrostu gospodarczego w kluczowych dla światowej gospodarki krajach oraz zmniejszenie popytu na surowce. Podkreślił także, że należy się spodziewać utrzymywania się tych zjawisk w ciągu następnej dekady.

Tymczasem Iwan Boykow – dyrektor wykonawczy Bułgarskiej Izby Budownictwa poinformował w rozmowie dla (BNR), że w najbliższym czasie należy się spodziewać wzrostu w tej branży, z uwagi na wsparcie udzielane przez państwo temu sektorowi gospodarki. Program operacyjny dotyczący tej gałęzi wygasa w 2015 roku. Zatem pozostałe do wykorzystania środki w wysokości 2,5 mld BGN pochodzące z Programów Operacyjnych - Środowiska oraz Rozwoju Regionalnego należy racjonalnie wykorzystać, mając pewność, że realizowane obecnie trzy autostrady zostaną oddane do użytku oraz nastąpi start ogólnokrajowego programu energetycznej modernizacji domów – stwierdził Boykow.


źródło: Sofia Morning News

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg )