Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja budowlana w Bułgarii w lutym 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-04-21 11:44:02
aktualności

Według wstępnych danych z Krajowego Instytutu Statystycznego RB w lutym 2017 r. wskaźnik produkcji w sektorze budownictwa, obliczony na podstawie danych wyrównanych sezonowo, wzrósł o 2,2% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 r., dane skorygowane kalendarzowo wykazały spadek produkcji budowlanej w lutym 2017 r. o 0,5%.

 

Zmiany miesięczne

W lutym 2017 r. wskaźnik produkcji budowlanej, obliczony na podstawie danych wyrównanych sezonowo, zwiększył się w porównaniu z poprzednim miesiącem, wyszczególniając: produkcja budownictwa budynków wykazała wzrost o 3,9%, natomiast produkcja budownictwa infrastrukturalnego wzrosła o 0,2%.

 

Zmiany roczne

W skali roku spadek produkcji budowlanej w lutym 2017 r., obliczony na podstawie danych skorygowanych kalendarzowo, spowodowany był negatywnym tempem w przypadku budownictwa infrastrukturalnego gdzie odnotowano spadek o 9,7% natomiast produkcja budownictwa budynków wykazała wzrost o 8,3%.

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg ).