Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHandel detaliczny w Bułgarii w marcu 2017r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-05-18 17:21:38
aktualności

Według wstępnych danych Krajowego Instytutu Statystycznego (NSI) wskaźnik obrotów w sektorze „Sprzedaż detaliczna, z wyjątkiem sprzedaży pojazdów mechanicznych i motocykli”, w marcu 2017r. zwiększył się w stosunku do miesiąca poprzedniego o 0,8%, natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrósł o 5,9%.

Zmiany miesięczne

W marcu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do miesiąca poprzedniego odnotowano w przypadku handlu detalicznego techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 5,7%, wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem i wyrobami skórzanymi – o 3,1%, meblami oraz różnymi artykułami gospodarstwa domowego – o 2,0%. Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 3,0%, oraz paliwem i olejami silnikowymi – o 1,5%.

 

Zmiany roczne

W marcu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do analogicznego miesiąca 2016r. odnotowano w przypadku handlu detalicznego techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 20,5%, wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem i wyrobami skórzanymi – o 17,9%, różnymi artykułami gospodarstwa domowego – o 14,8%. Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego paliwem i olejami silnikowymi – o 12,5%.

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg )