Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskich przedsiębiorców do Bułgarii (17-18 maja 2017 r.)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-05-25 19:15:10
aktualności

W dniach 17-18 maja 2017 r. odbyła się wielobranżowa misja gospodarcza do Bułgarii zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą, WPHI w Sofii, Instytut Polski w Sofii, Bułgarską Izbę Przemysłowo-Handlową (BIPH) i Sofia Investment Agency a także Konsula Honorowego Bułgarii w Białymstoku.

W Bułgarskiej Izbie Przemysłowo Handlowej odbyło się Polsko-Bułgarskie Forum Biznesu, w którym wzięli udział m.in. Krzysztof Krajewski – Ambasador RP w Bułgarii, Alexander Manolev – Wiceminister Gospodarki RB, Vasil Todorov - Sekretarz Generalny BIPP, a także polscy przedsiębiorcy, przedstawiciele biznesu polonijnego oraz firmy bułgarskie. Odbyły się także spotkania match-makingowe. Forum Biznesu było również okazją do podpisania przez wiceprezesa KIG Witolda Karczewskiego i Sekretarza Generalnego BIPH Vasila Todorova Memorandum o współpracy.

W drugim dniu pobytu misji polsko-bułgarskie spotkanie biznesowe odbyło się w Instytucie Polskim w Sofii. Współorganizatorem była Sofia Investment Agency. Spotkanie uroczyście otworzył Jarosław Godun – dyrektor IP oraz Grażyna Chorążykiewicz – kierownik WPHI. Możliwości współpracy z rynkiem bułgarskim a także wsparcie, jakiego mogą przedsiębiorcy z Polski uzyskać z Sofia Investment Agency przedstawił Vladimir Danailov – Główny Dyrektor Wykonawczy Agencji wskazując na plany rozwoju Sofii w kontekście planowanej prywatyzacji oraz budowy Sofii jako inteligentnego miasta. Zachęcając do współpracy wyartykułował cele, jakimi są osiągnięcie wysokiej jakości życia mieszkańców i mądrego gospodarowania zasobami naturalnymi. Podkreślił, że polskie doświadczenia są niezmiernie cenne dla Bułgarii a firmy z Polski będą mile widziane na rynku sofijskim.