Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja budowlana w Bułgarii w kwietniu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-06-13 14:49:51
aktualności

Według wstępnych danych z Krajowego Instytutu Statystycznego RB w kwietniu 2017 r. wskaźnik produkcji w sektorze budownictwa, obliczony na podstawie danych wyrównanych sezonowo, zmniejszył się o 1,8% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 r., dane skorygowane kalendarzowo wykazały wzrost produkcji budowlanej w kwietniu 2017 r. o 2,0%.

 

Zmiany miesięczne

W kwietniu 2017 r. wskaźnik produkcji budowlanej, obliczony na podstawie danych wyrównanych sezonowo, zmniejszył się w porównaniu z poprzednim miesiącem, wyszczególniając: produkcja budownictwa budynków odnotowała spadek o 1,8%, a produkcja budownictwa infrastrukturalnego o 1,7%.

 

Zmiany roczne

W skali roku wzrost produkcji budowlanej w kwietniu 2017 r., obliczony na podstawie danych skorygowanych kalendarzowo, spowodowany był pozytywnym tempem w przypadku produkcji budownictwa budynków gdzie odnotowano wzrost o 8,7%, natomiast produkcja budownictwa infrastrukturalnego wykazała spadek o 5,4%.

 

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg ).