Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHandel detaliczny w Bułgarii w kwietniu 2017r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-06-13 18:57:23
aktualności

Według wstępnych danych Krajowego Instytutu Statystycznego (NSI) wskaźnik obrotów w sektorze „Sprzedaż detaliczna, z wyjątkiem sprzedaży pojazdów mechanicznych i motocykli”, w kwietniu 2017r. zmniejszył się w stosunku do miesiąca poprzedniego o 0,5%, natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrósł o 2,1%.

Zmiany miesięczne

W kwietniu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do miesiąca poprzedniego odnotowano w przypadku handlu detalicznego wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi – o 0,5%, różnorodnymi artykułami – o 0,4%.

Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 3,1%, paliwem i olejami silnikowymi – o 2,6%, oraz metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 2,5%.

 

Zmiany roczne

W kwietniu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do analogicznego miesiąca 2016r. odnotowano w przypadku handlu detalicznego wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi – o 10,8%, różnorodnymi artykułami – o 10,5%, wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem i wyrobami skórzanymi – o 10,1%.

Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego paliwem i olejami silnikowymi – o 15,4% oraz metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 0,7%.

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg )