Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHandel detaliczny w Bułgarii w maju 2017r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-07-19 10:33:37
aktualności

Według wstępnych danych Krajowego Instytutu Statystycznego (NSI) wskaźnik obrotów w sektorze „Sprzedaż detaliczna, z wyjątkiem sprzedaży pojazdów mechanicznych i motocykli”, w maju 2017r. zwiększył się w stosunku do miesiąca poprzedniego o 1,3%, natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrósł o 6,2%.

Zmiany miesięczne

W maju 2017r. wzrost obrotów w stosunku do miesiąca poprzedniego odnotowano w przypadku handlu detalicznego techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 5,1%, metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 2,5%, różnorodnymi artykułami – o 2,4%, sprzętem gospodarstwa domowego, meblami i innymi artykułami gospodarstwa domowego – o 2,1%.

 

Zmiany roczne

W maju 2017r. wzrost obrotów w stosunku do analogicznego miesiąca 2016r. odnotowano w przypadku handlu detalicznego różnorodnymi artykułami – o 19,7%, wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem i wyrobami skórzanymi – o 18,9%, techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 18,1%, sprzętem gospodarstwa domowego, meblami i innymi artykułami gospodarstwa domowego – o 14,7%, wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi – o 12,2%. Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego paliwem i olejami silnikowymi – o 11,8%.

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg )