Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja budowlana w Bułgarii w maju 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-07-19 15:42:08
aktualności

Według wstępnych danych z Krajowego Instytutu Statystycznego RB w maju 2017 r. wskaźnik produkcji w sektorze budownictwa, obliczony na podstawie danych wyrównanych sezonowo, zwiększył się o 3,7% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 r., dane skorygowane kalendarzowo wykazały wzrost produkcji budowlanej w maju 2017 r. o 12,0%.

 

Zmiany miesięczne

W maju 2017 r. wskaźnik produkcji budowlanej, obliczony na podstawie danych wyrównanych sezonowo, zwiększył się w porównaniu z poprzednim miesiącem, wyszczególniając: produkcja budownictwa budynków odnotowała wzrost o 4,1%, a produkcja budownictwa infrastrukturalnego o 3,2%.

 

Zmiany roczne

W skali roku wzrost produkcji budowlanej w maju 2017 r., obliczony na podstawie danych skorygowanych kalendarzowo, spowodowany był pozytywnym tempem w przypadku produkcji budownictwa budynków gdzie odnotowano wzrost o 19,3%, natomiast produkcja budownictwa infrastrukturalnego wykazała wzrost o 3,9%.

 

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg ).