Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCeny producentów w Bułgarii w lipcu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-09-01 12:37:27
aktualności

Ogólny wskaźnik cen producentów w lipcu 2017r. zwiększył się w stosunku do miesiąca poprzedniego o 1,3%. Wzrost cen odnotowano w produkcji i dostawach energii elektrycznej, cieplnej i gazu - o 6,5%, natomiast spadek zarejestrowano w przemyśle wydobywczym – o 2,9% oraz w przemyśle przetwórczym – o 0,2%.

Znaczny spadek cen producentów w przemyśle przetwórczym wobec miesiąca poprzedniego odnotowano w produkcji wyrobów chemicznych – o 2,4%, produkcji pojazdów z wyłączeniem samochodów - o 0,6%, natomiast wzrost zarejestrowano w produkcji wyrobów tytoniowych – o 0,8% oraz produkcji tkanin i wyrobów włókienniczych z wyłączeniem odzieży – 0,7%.

 

Ogólny wskaźnik cen producentów w lipcu 2017 r. zwiększył się o 4,7% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2016r. Wzrost cen odnotowano w produkcji i dostawach energii elektrycznej, cieplnej i gazu – o 10,0%, w przemyśle wydobywczym – o 6,8% oraz w przemyśle przetwórczym – o 2,8%.

 

Znaczny wzrost cen producentów w lipcu 2017 r. w przemyśle przetwórczym wobec analogicznego miesiąca 2016r. odnotowano w przypadku: produkcji podstawowych metali – o 10,2%, produkcji pojazdów, przyczep i naczep - o 5,0%, przy produkcji drewna i wyrobów z drewna bez mebli – o 4,7%, natomiast spadek zarejestrowano przy produkcji pojazdów z wyłączeniem samochodów – o 0,9%, w przypadku obróbki skóry, produkcji wyrobów ze skóry bez włosa i przy produkcji techniki komputerowej, produktów optycznych i elektronicznych – odpowiednio o 0,5%.

 

Wskaźnik cen producentów na rynku wewnętrznym w lipcu 2017 zwiększył się o 2,4% w stosunku do miesiąca poprzedniego. Wzrost cen zarejestrowano w produkcji i dostawach energii elektrycznej, cieplnej i gazu – o 6,9%, natomiast spadek zarejestrowano w przemyśle wydobywczym – o 0,6% oraz w przemyśle przetwórczym – o 0,1%.

 

Spadek cen producentów w przemyśle przetwórczym odnotowano w przypadku: produkcji produktów chemicznych – o 3,0%, oraz produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 0,6%, natomiast wzrost zarejestrowano przy produkcji wyrobów tytoniowych – o 1,5%, oraz produkcji podstawowych metali – o 1,2%.

 

Wskaźnik cen producentów na rynku wewnętrznym w lipcu 2017 r. odnotował wzrost o 5,3% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 r. Wzrost cen w lipcu 2017 r. odnotowano w produkcji i dostawach energii elektrycznej cieplnej i gazu – o 10,3%, w przemyśle wydobywczym – o 4,2%, oraz w przemyśle przetwórczym – o 2,4%.

 

Wzrost cen w przemyśle przetwórczym w stosunku do lipca 2016 r. zarejestrowano w przypadku: produkcji podstawowych metali – o 8,6%, przy produkcji wyrobów tytoniowych i urządzeń elektrycznych – odpowiednio o 4,5%,

 

Spadek cen producentów odnotowano w przypadku produkcji techniki komputerowej, produktów optycznych i elektronicznych – o 0,3%, oraz przy obróbki skóry, produkcji wyrobów ze skóry bez włosa – o 0,1%.

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii https://bulgaria.trade.gov.pl/bg