Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Bułgarii w lipcu 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-09-26 17:26:46
aktualności

Według wstępnych danych Krajowego Instytutu Statystycznego RB w lipcu 2017 r. wskaźnik produkcji przemysłowej, obliczany na podstawie danych wyrównanych sezonowo, zwiększył się o 0,2% w porównaniu z czerwcem 2017 r. W porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 r. na podstawie danych skorygowanych kalendarzowo wskaźnik produkcji przemysłowej wzrósł w lipcu 2017 r. o 4,2%.

Miesięczne zmiany

W lipcu 2017 r., w porównaniu z poprzednim miesiącem, zarejestrowano wzrost w przemyśle przetwórczym - o 0,5%, natomiast spadek zarejestrowano w przemyśle wydobywczym – o 3,4% oraz w produkcji i dystrybucji energii elektrycznej – o 0,7%.

W ramach przemysłu przetwórczego znaczący wzrost odnotowano przy remontach i instalacji maszyn i urządzeń – o 23,6%, w przypadku produkcji wyrobów metalowych bez maszyn i urządzeń – o 19,8%, produkcji produktów chemicznych – o 11,8%, produkcji napojów – o 4,7%. Spadek natomiast odnotowano w produkcji wyrobów tytoniowych – o 21,4%, obróbki skóry i produkcji obuwia i innych wyrobów ze skóry bez włosa – o 13,1%, produkcji pojazdów z wyłączeniem samochodów – o 8,1%, produkcji drewna i wyrobów z drewna bez mebli – o 5,0%.

 

Roczne zmiany

W skali roku wzrost produkcji przemysłowej, obliczonej na podstawie danych skorygowanych kalendarzowo, odnotowano w przemyśle przetwórczym – o 6,3%, natomiast spadek zarejestrowano w produkcji i dystrybucji energii elektrycznej i cieplnej oraz gazu – o 1,4% oraz w przemyśle wydobywczym – o 0,8%.

W ramach przemysłu przetwórczego znaczący wzrost odnotowano w produkcji wyrobów metalowych bez maszyn i urządzeń – o 37,7%, przy remontach i instalacji maszyn i urządzeń – o 24,6%, produkcji surowców i lekarstw - o 19,0%. Spadek natomiast odnotowano w przypadku produkcji wyrobów tytoniowych – o 26,4%, obróbki skóry i produkcji obuwia i innych wyrobów ze skóry bez włosa – o 15,7%, produkcji odzieży – o 11,6% oraz produkcji napojów – o 7,1%.

 

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg ).