Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHandel detaliczny w Bułgarii w lipcu 2017r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-09-28 10:26:23
aktualności

Według wstępnych danych Krajowego Instytutu Statystycznego (NSI) wskaźnik obrotów w sektorze „Sprzedaż detaliczna, z wyjątkiem sprzedaży pojazdów mechanicznych i motocykli”, w lipcu 2017r. zwiększył się w stosunku do miesiąca poprzedniego o 0,3%, natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrósł o 2,4%.

Zmiany miesięczne

W lipcu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do miesiąca poprzedniego odnotowano w przypadku handlu detalicznego różnorodnymi artykułami – o 2,2%, wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi – o 1,0%, artykułami spożywczymi, napojami, wyrobami tytoniowymi – o 0,6%.

Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 2,8%, paliwem i olejami silnikowymi – o 1,8%, wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem i wyrobami skórzanymi – o 0,8%.

Zmiany roczne

W lipcu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do analogicznego miesiąca 2016r. odnotowano w przypadku handlu detalicznego techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 20,3%, różnorodnymi artykułami – o 18,1%, wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi – o 7,9%.

Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego paliwem i olejami silnikowymi – o 17,1% oraz metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 4,1%.

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg )