Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHandel detaliczny w Bułgarii w sierpniu 2017r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-10-31 16:25:26
aktualności

Według wstępnych danych Krajowego Instytutu Statystycznego (NSI) wskaźnik obrotów w sektorze „Sprzedaż detaliczna, z wyjątkiem sprzedaży pojazdów mechanicznych i motocykli”, w sierpniu 2017r. zwiększył się w stosunku do miesiąca poprzedniego o 0,4%, natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrósł o 3,0%.

Zmiany miesięczne

W sierpniu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do miesiąca poprzedniego odnotowano w przypadku handlu detalicznego metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 2,3%, paliwem i olejami silnikowymi – o 2,0%, meblami oraz różnymi artykułami gospodarstwa domowego – o 1,4%.

Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 1,2%, wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi – o 0,1%.

 

Zmiany roczne

W sierpniu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do analogicznego miesiąca 2016r. odnotowano w przypadku handlu detalicznego różnorodnymi artykułami – o 15,1%, techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 11,9%, meblami oraz różnymi artykułami gospodarstwa domowego – o 8,9%.

Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego paliwem i olejami silnikowymi – o 11,3% oraz metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 2,8%.

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg )