.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHandel detaliczny w Bułgarii we wrześniu 2017r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2017-11-22 15:00:55
aktualności

Według wstępnych danych Krajowego Instytutu Statystycznego (NSI) wskaźnik obrotów w sektorze „Sprzedaż detaliczna, z wyjątkiem sprzedaży pojazdów mechanicznych i motocykli”, we wrześniu 2017r. zwiększył się w stosunku do miesiąca poprzedniego o 0,1%, natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrósł o 2,3%.

Zmiany miesięczne

We wrześniu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do miesiąca poprzedniego odnotowano w przypadku handlu detalicznego metodą sprzedaży wysyłkowej za pomocą zamówień pocztowych, telefonicznych i internetowych – o 3,0%, meblami oraz różnymi artykułami gospodarstwa domowego, wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi – odpowiednio o 0,9%, wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem i wyrobami skórzanymi – o 0,6%, artykułami spożywczymi, napojami oraz wyrobami tytoniowymi – o 0,2%.

Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 2,1%, paliwem i olejami silnikowymi – o 1,9%.

 

Zmiany roczne

We wrześniu 2017r. wzrost obrotów w stosunku do analogicznego miesiąca 2016r. odnotowano w przypadku handlu detalicznego różnorodnymi artykułami – o 13,1%, meblami oraz różnymi artykułami gospodarstwa domowego – o 9,9%, techniką komputerową i telekomunikacyjną – o 8,2%.

Spadek natomiast odnotowano w przypadku handlu detalicznego paliwem i olejami silnikowymi – o 12,4%.

 

Źródło: Krajowy Instytut Statystyczny w Bułgarii (www.nsi.bg)

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg )