Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOczekiwane zamówienie na 41 nowych pociągów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Grażyna Chorążykiewicz | 2018-04-06 20:56:48
zamówienie publiczne, tabor kolejowy

Bułgarskie Koleje Państwowe ogłoszą w ciągu miesiąca zamówienie na zakup 41 nowych pociągów. A kolejny rząd będzie zamawiać kolejne 44. W ten sposób wprowadzonych zostanie 85 nowych jednostek.

Bułgarskie Koleje Państwowe ogłoszą w ciągu miesiąca zamówienie na zakup 41 nowych pociągów. A kolejny rząd będzie zamawiać kolejne 44. W ten sposób wprowadzonych zostanie 85 nowych jednostek. Taką informację podał Dyrektor Wykonawczy Holdingu Bułgarskich Kolei Państwowych Vladimir Vladimirov.

Finansowanie pierwszego etapu remontu taboru nastąpi ze środków pochodzących z budżetu państwa.

Dokumentacja zamówień publicznych jest prawie gotowa i obecnie dopracowywane są szczegóły dotyczące udogodnień, które miałyby być zainstalowane w pociągach. Przewiduje się, że pociągi będą kursować na głównych liniach kolejowych w kraju. Ich prędkość technologiczna to 200 km/h, a po nowej infrastrukturze kolejowej można rozwijać prędkość do 160 km/h.

Oczekuje się, że 41 nowych pociągów wyjedzie na linie kolejowe do końca mandatu obecnego rządu i stopniowo będą dostarczane kolejne przez następne 3 lata. Równolegle rozpocznie się przygotowanie do drugiego etapu.

Również zamówienie na remonty

85 nowych pociągów raz z 30 wagonami sypialnymi, które zostały zakupione w ostatnim dużym zamówieniu publicznym w 2013 roku bułgarskie koleje zostaną znacząco zmodernizowane.

Równolegle toczy się procedura Bułgarskich Kolei Państwowych Przewozy Pasażerskie na remont i konserwację 22 lokomotyw dieslowskich i 24 elektryczne Siemens, na kwotę 137 mln BGN bez VAT za 5 letni okres

Na chwilę obecną jest trzech kandydatów: Konsorcjum „Desiro Siemens”, „Stadler Węgry Konserwacja Kolei” oraz rumuńska "Alstrom transport”. Ostatnie dwie firmy złożyły zażalenie na postępowanie przetargowe na początku marca do Komisji Ochrony Konkurencji.

Opracowanie: ZBH w Sofii na podstawie https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2018/04/03/3157496_bdj_shte_kupuva_41_novi_motrisni_vlaka/

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nici do haftu maszynowego

Im więcej czasu poświęcimy na doskonalenie naszych umiejętności, tym szybciej, dokładniej i spraw...
Polska - Sulechów (miasto) 2021-04-21 Dodał: Pozostałe tekstylia Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert