Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOczekiwane zamówienie na 41 nowych pociągów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Grażyna Chorążykiewicz | 2018-04-06 20:56:48
zamówienie publiczne, tabor kolejowy

Bułgarskie Koleje Państwowe ogłoszą w ciągu miesiąca zamówienie na zakup 41 nowych pociągów. A kolejny rząd będzie zamawiać kolejne 44. W ten sposób wprowadzonych zostanie 85 nowych jednostek.

Bułgarskie Koleje Państwowe ogłoszą w ciągu miesiąca zamówienie na zakup 41 nowych pociągów. A kolejny rząd będzie zamawiać kolejne 44. W ten sposób wprowadzonych zostanie 85 nowych jednostek. Taką informację podał Dyrektor Wykonawczy Holdingu Bułgarskich Kolei Państwowych Vladimir Vladimirov.

Finansowanie pierwszego etapu remontu taboru nastąpi ze środków pochodzących z budżetu państwa.

Dokumentacja zamówień publicznych jest prawie gotowa i obecnie dopracowywane są szczegóły dotyczące udogodnień, które miałyby być zainstalowane w pociągach. Przewiduje się, że pociągi będą kursować na głównych liniach kolejowych w kraju. Ich prędkość technologiczna to 200 km/h, a po nowej infrastrukturze kolejowej można rozwijać prędkość do 160 km/h.

Oczekuje się, że 41 nowych pociągów wyjedzie na linie kolejowe do końca mandatu obecnego rządu i stopniowo będą dostarczane kolejne przez następne 3 lata. Równolegle rozpocznie się przygotowanie do drugiego etapu.

Również zamówienie na remonty

85 nowych pociągów raz z 30 wagonami sypialnymi, które zostały zakupione w ostatnim dużym zamówieniu publicznym w 2013 roku bułgarskie koleje zostaną znacząco zmodernizowane.

Równolegle toczy się procedura Bułgarskich Kolei Państwowych Przewozy Pasażerskie na remont i konserwację 22 lokomotyw dieslowskich i 24 elektryczne Siemens, na kwotę 137 mln BGN bez VAT za 5 letni okres

Na chwilę obecną jest trzech kandydatów: Konsorcjum „Desiro Siemens”, „Stadler Węgry Konserwacja Kolei” oraz rumuńska "Alstrom transport”. Ostatnie dwie firmy złożyły zażalenie na postępowanie przetargowe na początku marca do Komisji Ochrony Konkurencji.

Opracowanie: ZBH w Sofii na podstawie https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2018/04/03/3157496_bdj_shte_kupuva_41_novi_motrisni_vlaka/

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert