Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska Firma Pesa S.A. z udziałem PFR, dostarczy kolejne tramwaje do Sofii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-07-01 08:49:35
bułgaria, pesa bydgoszcz, tramwaje niskopodłogowe, transport publiczny

W dniu 29 stycznia 2019 roku PESA Bydgoszcz SA podpisała w Sofii kontrakt na dostawę 13 niskopodłogowych tramwajów o wartości 44 796 377,36 BGN netto (bez VAT). Umowę podpisali ze strony bułgarskiej Pan Evgeni Ganchev Prezes Stołecznego Elektrotransportu oraz Krzysztof Sędzikowski - Prezes Zarządu PESA oraz Sławomir Piątek - członek Zarządu PESA. To już trzeci kontrakt PESY na dostawy do Bułgarii.

Realizacja zamówienia ma nastąpić w dwóch partiach do końca 2019 r. Zakup przez stronę bułgarską nowych tramwajów w Polsce jest częścią szerokiej modernizacji transportu publicznego w Sofii, którą władze miasta realizują w ramach działań na rzecz poprawy jakości powietrza.

 

 

Nowe pojazdy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, z platformą dla wózków i osób niepełnosprawnych będą miały zejście, przycisk stop i sygnały dźwiękowe dla osób niewidomych. Tramwaje będą o długości 30 m ze specjalnym miejscem dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami dziecięcymi. Dzięki dostawie 13 nowych tramwajów z Polski zostanie całkowicie odnowiony park maszynowy linii tramwajowej №5.

 

 

W ramach kontraktu jest również możliwość dostaw części zamiennych, sprzętu diagnostycznego i szkolenia personelu. Przedmiot zamówienia jest częścią projektu "Zintegrowany transport publiczny metropolitalny - Etap II", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego "Regiony na rzecz wzrostu gospodarczego" 2014 - 2020 finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Źródło: http://www.elektrotransportsf.com/.../