Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek sosów w Bułgarii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-02-27 16:18:39
analizy rynkowe

Sosy nalezą do kategorii produktów ze znaczącym wzrostem pod względem zarówno pod względem wielkości, jak i wartości w okresie dwunastu miesięcy do września 2014 r. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Sosy nalezą do kategorii produktów ze znaczącym wzrostem pod względem  zarówno pod względem wielkości, jak i wartości w okresie dwunastu miesięcy do września 2014 r. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Sosy kupowane były przez coraz więcej gospodarstw domowych i częściej. Zwiększyły się również średnie ceny. Podział produktów na segmenty w tej kategorii to sosy pomidorowe, majonezowe, sojowe oraz uniwersalne. Największy udział posiadały sosy sojowe i pomidorowe, które zajmują udział odpowiednio 46% i 36%. Najbardziej znaczący wzrost wystąpił jednak w segmencie sosów sojowych, które były nabywane przez około 23% bułgarskich gospodarstw domowych. Był to wzrost o prawie 4 punkty procentowe w porównaniu z poprzednimi dwunastoma miesiącami.

W przypadku zakupu sosów przeważa handel nowoczesny. Sosy były kupowane głównie w hipermarketach, które posiadały 25% rynku pod względem objętości. Za nimi ulokowały się supermarkety i sklepy dyskontowe z udziałem odpowiednio 19% i 18%. Małe sklepy spożywcze i mini markety znalazły się na czwartym i piątym miejscu z równym udziałem 16% pod względem objętości. 

Udział marek własnych produktów z kategorii sosy wyniósł 19% pod względem objętości.

Źródło: Regal

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (Https://sofia.trade.gov.pl).
Pliki do pobrania

Rynek sosów w Bułgarii
doc | 93 KB
Pobierz