Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek wód gazowanych w Bułgarii ma potencjał wzrostu o 30%

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Urszula Seremak | 2016-03-08 10:48:06
analizy rynkowe

Wg badania jednego z największych producentów wód gazowanych w Bułgarii Dewin rynek wód gazowanych w Bułgarii ma ogromny potencjał wzrostu. Nawet do 30% w skali roku.

Co prawda woda gazowana nie jest tradycyjnym napojem w Bułgarii – w odróżnieniu od innych krajów europejskich takich jak np. Czechy, gdzie spożycie wody przekracza nawet 80% udziału w strukturze konsumpcji napojów bezalkoholowych a w Serbii ponad 50%. Jednak ostatnie badania upodobań konsumentów bułgarskich wskazują, że woda gazowana coraz częściej gości na stołach bułgarskich.

Wg 8 badań międzynarodowych podsumowanych w BBC Future, na które powołują się xródła bułgarskie, woda gazowana ma pożyteczny wpływ na organizm człowieka. Pomaga m.in. przy leczeniu wielu chorób układu pokarmowego. Bułgarskie Stowarzyszenie Sommelierów zaleca konsumpcję wina i posiłków razem z wodą gazowaną, najlepiej nieznacznie i naturalnie. Dzięki neutralnemu smakowi taka woda przepłukuje kubki smakowe i przygotowuje do każdego następnego łyku, podkreślając aromat wina i smak pokarmów. Coraz więcej wysiłków przykłada się do plasowania na rynku bułgarskim wód gazowanych. Dla przykładu podkreśla się, że woda gazowana Dewin AIR została wyprodukowana z pomocą kucharza Wiktora Angełowa i wydobywana jest poprzez ekstrakcję z naturalnego źródła, znajdującego się w ekologicznie czystym regionie Bułgarii.

 

Opracowano w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii (https://bulgaria.trade.gov.pl/bg ).