Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSłowo wstępne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Sajdak | 2015-12-23 12:38:22
bułgaria

Polsko-bułgarska współpraca gospodarcza rozwija się pomyślnie. Świadczą o tym rosnące obroty handlowe, jak również zainteresowania Bułgarów wyjazdami turystycznymi do Polski.

Szanowni Państwo,

Polsko-bułgarska współpraca gospodarcza rozwija się pomyślnie. Świadczą o tym rosnące obroty handlowe, jak również zainteresowania Bułgarów wyjazdami turystycznymi do Polski.

Najbardziej jednak cieszy coraz większa aktywność eksportowa małych i średnich firm, które oddziałują na zmianę struktury polskiego eksportu do Bułgarii

Przygotowując przewodnik mieliśmy na uwadze potrzeby Państwa zarówno w zakresie informacji o specyfice tutejszego rynku jak i o jego niszach eksportowych. Opieraliśmy się na materiałach bułgarskich instytucji publicznych i firm prowadzących interesy z Polską, a także na własnym doświadczeniu i wiedzy. Intencją naszą jest przekonanie Państwa, że mały rynek kraju, który zamieszkuje niewiele ponad 7 mln ludzi, może być również interesujący i warto poświęcić trochę środków na promocję swojej oferty eksportowej. W tym celu przytoczyliśmy niektóre dane statystyczne dotyczące specyfiki bułgarskiej gospodarki i handlu zagranicznego.

Z oczywistych względów w przewodniku prezentujemy wybrane, naszym zdaniem, najbardziej potrzebne polskim przedsiębiorcom zagadnienia. Znajdą w nim Państwo również informacje nt. organizowanych przez WPHI w najbliższym czasie imprez promocyjnych. Zachęcamy do udziału w tych przedsięwzięciach.

Jednocześnie informujemy, iż niniejsza publikacja ma charakter wyłącznie informacyjny i prezentuje jedynie wybrane zagadnienia z danej dziedziny. Każdorazowo przed podjęciem decyzji należy sprawdzić aktualny stan prawny. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sofii nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji i działań podjętych na podstawie zawartych informacji.

Serdecznie zapraszamy do naszego biura przedsiębiorców, producentów oraz osoby zainteresowane rozszerzeniem wiedzy i informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej i wymiany handlowej między Polską i Bułgarią.