Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPorozumienie madryckie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-10 11:48:34
bułgaria, znaki towarowe, rejestracja

Istotą systemu międzynarodowej rejestracji znaków towarowych jest ułatwienie procedury ubiegania się o rejestrację w krajach członkowskich Związku Madryckiego.

Zgłaszający, w wyniku jednej rejestracji bądź jednego zgłoszenia znaku bazowego w kraju pochodzenia, uzyskuje możliwość uzyskania ochrony we wszystkich krajach członkowskich, przy czym ochrona ta jest taka sama, jak ta uzyskana bezpośrednio w poszczególnych państwach.

Administracją Systemu Madryckiego zajmuje się Biuro Światowej Organizacji Własności Intelektualnej z siedzibą w Genewie.

Zgłaszający, po dokonaniu rejestracji (zgłoszenia) znaku w Urzędzie kraju pochodzenia, składa do Biura Międzynarodowego Światowej Organizacji Własności Intelektualnej jeden wniosek sporządzony w jednym języku oraz wnosi opłaty do tego organu.

Warunkiem ubiegania się o rejestrację międzynarodową znaku w trybie Porozumienia madryckiego jest uzyskanie rejestracji znaku w kraju pochodzenia.